Książki motywacyjne – dlaczego warto je czytać?

Książki motywacyjne – jedni nie wyobrażają sobie bez nich życia, a inni uważają je za całkowitą bzdurę, którą nie warto zawracać sobie głowy. Jak jest naprawdę? Czy czytanie książek motywacyjnych ma jakikolwiek sens? A może to tylko marketing i nastawienie się autorów tych książek na łatwy zarobek?

Okazuje się, że czytanie książek motywacyjnych nie zawsze jest pozbawione sensu. Wiele z nich napisanych jest przez bardzo mądrych ludzi, którzy jednocześnie są bardzo doświadczeni życiowo.W wielu przypadkach jest tak, że osoby te ceniona są wśród swojej rodziny i przyjaciół jako mądrzy doradcy – to właśnie do tych osób zwracają się, kiedy przyjdzie im stawić czoło jakiemuś problemowi. Jednocześnie osoby te zaczynają uświadamiać sobie, jak cenne są ich wskazówki i decydują się na podzielenie się swoja wiedzą z szerszą publicznością. Jeśli masz pewność, że dany autor naprawdę ma coś mądrego do powiedzenia, warto sięgnąć po jego książkę motywacyjną.

Z drugiej jednak strony w księgarniach znajduje się wiele książek, które nie mają żadnej wartości. Napisane są jedynie dla zysku, a ich celem nie jest dzielenie się wartościową wiedzą. Jak je rozpoznać? Przed zakupem książki warto sprawdzić kim dokładnie jest jej autor. Warto wybierać książki napisane przez osoby, które naprawdę bardzo cenimy – dzięki temu zawarte w nich porady zyskają podwójną wartość.

Jak widać, czytanie książek motywacyjnych może mieć sens, pod warunkiem, że napisane są przez naprawdę mądre, doświadczone osoby, które chcą dzielić się swoją wiedzą, a nie dla zysku – tego rodzaju książek motywacyjnych z całą pewnością należy unikać.