WYSYŁKOWO.PL
Kontakt
Regulamin
Szczegóły dostawy
Pomoc
PolskiEnglish
Karty
Gigantyczna promocja! Wszystko taniej o 40%!
Natural Games
SUPER CENA! 64,20 zł
123456789Realizacja art. z ramki 24 h
Galaktyka

Parramon Jose M.

Światło i cień

Kategoria:

Książki - Sztuka

Cena: 26,30 zł

Producent: Galaktyka

Czas realizacji:

Sprawdź podobne

Niestety, ten produkt aktualnie nie jest dostępny w naszym sklepie. Zapraszamy na naszą stronę główną - tam każdy znajdzie coś dla siebie.

WsteczDodaj do porównania z innymi
Powiększ

Gorąco polecamy, ten cykl książek - wydawanych w koedycji z hiszpańskim wydawcą i rysownikimiem Jose M.Parramonem - poświęconych różnym technikom artystycznym i przyborom jakimi posługuje się artysta plastyk. Książki te są swoistymi drogowskazami dla tych wszystkich, którzy marzą, by stać się twórcami. Mogą być one również przydatne twórcom profesjonalnym w doskonaleniu ich warsztatu artysycznego. Mamy nadzieję, że ten bogato ilustrowany i precyzyjnie opracowany pod względem graficznym cykl zachęci naszych Czytelników do stawiania pierwszych samodzielnych kroków artystycznych - od prostych rysunków ołówkiem po dojrzałe prace malarskie. Spis treści: 1. WSTĘPI 2. ŚWIATŁO I CIEŃ W HISTORII MALARSTWA Światło i cień w sztuce starożytnej i średniowiecznej - Światło i cień w malarstwie flamandzkim - Światło i cień w epoce renesansu - Luminizm Caravaggia - Manieryzm i chiaroscuro - Światło i cień w sztuce romantycznej - Światło w malarstwie impesjonistycznym - Światło i cień w malarstwie współczesnym. 3. ZASADY OGÓLNE. Fizyczne i psychologiczne aspekty światła - Światło, cień i forma cienia odbitego - Psychologiczne aspekty światła - Kierunek i ilość światła. 4. ĆWICZENIA W MODELOWANIU I WARTOŚCIOWANIU Budowanie przejścia tonalnego - Rozmazywanie palcami - Jak jednolicie rozprowadzić tony - Jak uzyskać głęboką czerń - Rysowanie tkanin:niezbędna technika. 5. PERSPEKTYWA CIENI Podstawy perspektywy - Perspektywa cieni w naturalnym świetle - Znikający punkt cieni (ZPC) - Znikający punkt światła (ZPS) - Perspektywa cieni w świetle sztucznym. 6. KOLOR CIENI Kolor przedmiotów - Kolory dopełniające - Pierwszy kolor cienia:błękit - Prawdziwy kolor na ukończonym obrazku. 7. STOSOWANIE ZASAD OGÓLNYCH Temat a kierunek światła - Oświetlenie frontalne kolorystów - Oświetlenie frontalno-boczne - Oświetlenie boczne walorystów - Oświetlenie tylne i półtylne - Oświetlenie górne i zenitalne - Ilość i jakość światła. 8. KONTRAST I ATMOSFERA Kontrast - Problem bieli - Temat a tło - Kontrasty prowokowane - Atmosfera - Światło i przestrzeń są wszędzie. 9. ŚWIATŁO I CIEŃ W PRAKTYCE Jose M.Parramon maluje martwą naturę w stylu walorystów - Malowanie portretu w stylu kolorystów. PODZIĘKOWANIA A oto pozostałe tytuły autorstwa Jose M.Parramona które ukazały się nakładem naszego wydawnictwa w języku polskim: Jak rysować węglem,sangwiną i kredą, Jak rysować portrety, Jak rysować i malować kredkami, Jak malować farbami olejnymi, Jak powstaje kolor, Jak malować-pierwsze kroki w malarstwie artystycznym, Jak rysować postacie - Jak malować akwarelą - Jak malować farbami akrylowymi - Jak malować pastelami - Jak malować-pierwsze kroki - Jak rysować

Rok wydania: 2001
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112
Wymiary: B5

EAN: 8386447532

Data dodania produktu do sklepu: 11 października 2002.

Szukaj
 Zaawansowane  [ąćę...]
...jest pusty!
Kursy walut
1 PLN =
   = 0,2405 EUR
   = 0,3109 USD
   = 0,1916 GBP
   = 0,2908 CHF

Dodaj do ulubionych : Opiekun sklepu : Połączenie bezpieczne SSL

WYSYŁKOWO.PL

Valid HTML 4.01!Valid CSS! Curling Łódź Wspieramy łódzki curling! Teletechnika Łódź


Tanio

Katalog książek

Katalog produktów

Katalog książek

Katalog książek

Zabawki, gry

Wyszukiwarka

Akceptuję pliki cookie na tej stronie. AKCEPTUJĘ

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu obsługi transakcji zakupów, zbierania anonimowych danych statystycznych oraz prezentowania reklam. Zgadzam się na ich używanie, a w każdej chwili mogę zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Nasza polityka prywatności.