WYSYŁKOWO.PL
Kontakt
Regulamin
Szczegóły dostawy
Pomoc
PolskiEnglish
Karty
Gigantyczna promocja! Wszystko taniej o 40%!
Alexander
SUPER CENA! 8,28 zł
123456789Realizacja art. z ramki 24 h
Galaktyka

Parramon Jose M.

Światło i cień

Kategoria:

Książki - Sztuka

Cena: 26,30 zł

Producent: Galaktyka

Czas realizacji:

Sprawdź podobne

Niestety, ten produkt aktualnie nie jest dostępny w naszym sklepie. Zapraszamy na naszą stronę główną - tam każdy znajdzie coś dla siebie.

WsteczDodaj do porównania z innymi
Powiększ

Gorąco polecamy, ten cykl książek - wydawanych w koedycji z hiszpańskim wydawcą i rysownikimiem Jose M.Parramonem - poświęconych różnym technikom artystycznym i przyborom jakimi posługuje się artysta plastyk. Książki te są swoistymi drogowskazami dla tych wszystkich, którzy marzą, by stać się twórcami. Mogą być one również przydatne twórcom profesjonalnym w doskonaleniu ich warsztatu artysycznego. Mamy nadzieję, że ten bogato ilustrowany i precyzyjnie opracowany pod względem graficznym cykl zachęci naszych Czytelników do stawiania pierwszych samodzielnych kroków artystycznych - od prostych rysunków ołówkiem po dojrzałe prace malarskie. Spis treści: 1. WSTĘPI 2. ŚWIATŁO I CIEŃ W HISTORII MALARSTWA Światło i cień w sztuce starożytnej i średniowiecznej - Światło i cień w malarstwie flamandzkim - Światło i cień w epoce renesansu - Luminizm Caravaggia - Manieryzm i chiaroscuro - Światło i cień w sztuce romantycznej - Światło w malarstwie impesjonistycznym - Światło i cień w malarstwie współczesnym. 3. ZASADY OGÓLNE. Fizyczne i psychologiczne aspekty światła - Światło, cień i forma cienia odbitego - Psychologiczne aspekty światła - Kierunek i ilość światła. 4. ĆWICZENIA W MODELOWANIU I WARTOŚCIOWANIU Budowanie przejścia tonalnego - Rozmazywanie palcami - Jak jednolicie rozprowadzić tony - Jak uzyskać głęboką czerń - Rysowanie tkanin:niezbędna technika. 5. PERSPEKTYWA CIENI Podstawy perspektywy - Perspektywa cieni w naturalnym świetle - Znikający punkt cieni (ZPC) - Znikający punkt światła (ZPS) - Perspektywa cieni w świetle sztucznym. 6. KOLOR CIENI Kolor przedmiotów - Kolory dopełniające - Pierwszy kolor cienia:błękit - Prawdziwy kolor na ukończonym obrazku. 7. STOSOWANIE ZASAD OGÓLNYCH Temat a kierunek światła - Oświetlenie frontalne kolorystów - Oświetlenie frontalno-boczne - Oświetlenie boczne walorystów - Oświetlenie tylne i półtylne - Oświetlenie górne i zenitalne - Ilość i jakość światła. 8. KONTRAST I ATMOSFERA Kontrast - Problem bieli - Temat a tło - Kontrasty prowokowane - Atmosfera - Światło i przestrzeń są wszędzie. 9. ŚWIATŁO I CIEŃ W PRAKTYCE Jose M.Parramon maluje martwą naturę w stylu walorystów - Malowanie portretu w stylu kolorystów. PODZIĘKOWANIA A oto pozostałe tytuły autorstwa Jose M.Parramona które ukazały się nakładem naszego wydawnictwa w języku polskim: Jak rysować węglem,sangwiną i kredą, Jak rysować portrety, Jak rysować i malować kredkami, Jak malować farbami olejnymi, Jak powstaje kolor, Jak malować-pierwsze kroki w malarstwie artystycznym, Jak rysować postacie - Jak malować akwarelą - Jak malować farbami akrylowymi - Jak malować pastelami - Jak malować-pierwsze kroki - Jak rysować

Rok wydania: 2001
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112
Wymiary: B5

EAN: 8386447532

Data dodania produktu do sklepu: 11 października 2002.

Szukaj
 Zaawansowane  [ąćę...]
...jest pusty!
Kursy walut
1 PLN =
   = 0,2432 EUR
   = 0,3254 USD
   = 0,1925 GBP
   = 0,2961 CHF

Dodaj do ulubionych : Opiekun sklepu : Połączenie bezpieczne SSL

WYSYŁKOWO.PL

Valid HTML 4.01!Valid CSS! Curling Łódź Wspieramy łódzki curling! Projekty z automatyki Łódź


Tanio

Katalog książek

Katalog produktów

Katalog książek

Katalog książek

Zabawki, gry

Wyszukiwarka

Akceptuję pliki cookie na tej stronie. AKCEPTUJĘ

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu obsługi transakcji zakupów, zbierania anonimowych danych statystycznych oraz prezentowania reklam. Zgadzam się na ich używanie, a w każdej chwili mogę zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Nasza polityka prywatności.